Ako vybrať správnu vázu?

 
 
 
 
1vazy-942x200.jpg 2vazy-942x200.jpg 3vazy-942x200-3.jpg
 
 

Ako vybrať správnu vázu?

 

Kvety sú nádherné a rada ich dostáva snáď každá žena. Kyticu je ale treba niekde vystaviť a tak aj váza môže byť vhodným darčekom a spolu s kvetmi urobí radosť vždy.

 

 

 

Vybrať vázu nie je len tak. Váza by nemala byť ani moc veľká, aby sa v nej kytica nestrácala, ani malá aby sa pod jej váhou nepreklopila. Je preto dobré mať ich v domácnosti niekoľko.

Výborným nápadom sú vázičky na jeden kvet. Väčšinou sú krehké, z tenkého skla. Vkladá sa do nich jeden kvet ruže, gerbery alebo orchidei. Lúčne kvety sa zase viac hodia do ručne maľovanej keramiky, zatiaľ čo veľké kytice sú vhodnejšie do krištáľovej vázy.

Pri veľkých kyticiach je treba mať na pamäti aj to, že môžu vázu prevrátiť. Ak si nie sme istí stabilitou, stačí na dno pridať niekoľko kamienkov. Mimo stability tým môžeme získať aj zaujímavý dekoratívny prvok.

Pri aranžovaní kvetov je podstatný aj tvar vázy, hlavne jej hrdla. Ak chceme mať kompaktnú kyticu, ktorá bude zároveň pevná, mala by mať váza široký spodok a úzke hrdlo, aby sa stonky kvetov mohli o seba opierať a kvetina tak získa zaujímavý tvar. Vázy, ktoré sa rozširujú odo dna, vytvoria doširoka otvorenú kyticu, preto sú vhodné pre veľké kvety.

 

Autor: www.peknybyt.sk

 

Kopírovanie, opätovné publikovanie alebo rozširovanie ktorejkoľvek časti obsahu je zakázané. Povolenie len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.