Hodiny pre dokonalý interiér

 
 
 
 
bhodiny-942x200.jpg
 
 

Hodiny pre dokonalý interiér

 

Za najstaršie meradlo času sa považuje ľudský tieň, ktorý o niečo neskôr nahradili slnečné hodiny. Boli považované za revolučný vynález. Prvé mechanické hodiny sa objavujú okolo 9.storočia n.l., sú síce nedokonalé ale revolučné. Vrchol hodinárstvo dosahuje okolo 17.-18. storočia.

 

 

Hodiny v dnešnej dobe patria medzi obľúbené bytové doplnky, ktorými viete prejaviť svoj cit pre krásu. Nie je to už len ukazovateľ času, ale výrazný interiérový doplnok, ktorému treba pri výbere venovať dostatok času, lebo vyjadrujú váš vkus a dodávajú interiéru štýl.

Hodiny sú interiérové nástenné dekorácie, v niektorých prípadoch ich môžme bez strachu označiť aj za umelecké diela, ktorými dodávame našim domovom skvelý vzhľad. Sú vyrábané z rôznych materiálov ako je drevo, kov, sklo a všakovakých tvarov - guľaté, štvorcové, nesúmerné, súmerne, vypuklé či s rôznymi štýlovými prvkami.


Pre milovníkov moderných, minimalistických štýlov sú priam predurčené nástenné hodiny, ktoré pochádzajú z dielne kanadskej spoločnosti UMBRA od dizajnérov Alan Wisniewski, Jordan Murphy, Umbra Studio v zaujímavom kovovom prevedení s pútavými farebnými ručičkami. Do pozornosti určite patria aj hodiny z dreva v "kovovej klietke", ktoré upútajú pozornosti, a vyzdvihnú nadčasovosť vášho vkusu.

Nemeckej spoločnosti PHILIPPI ponúka hodiny dizajnéra Andreas Ostwald, ktoré majú perfektný dizajn, príťažlivé línie a nie sú zaťažené zbytočnosťami. Vyrábané sú z najkvalitnejších materiálov ako je nerezová oceľ. Dizajnové kúsky hodín sú určené aj na cesty, kde si viete bez akejkoľvek námahy pozrieť nie len presný čas, ale nastaviť aj budík, pri obliekaní nemusíte odhadovať ako je teplo, hodiny vám to prezradia a ani základný údaj aký je dátum nebudete postrádať.

 

Autor: www.peknybyt.sk

 

Kopírovanie, opätovné publikovanie alebo rozširovanie ktorejkoľvek časti obsahu je zakázané. Povolenie len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.