Blok na nože - Bytové doplnky | Pekny byt

 
 
 
 
BLOKY NA NOŽE

Bezpečné a jednoduché uloženie nožov umožňujú oválne a akrylové bloky na nože s pružnými plastovými štetinami, ktoré nepoškodzujú ani keramické nože. Zbytočne nezaberajú miesto, majú jednoduché čistenie. Bloky Zassenhaus vytvoria vo Vašej kuchyni zaujímavý farebný akcent.

 

 
 

Bloky na nože

Zoradiť produkty podľa: Zostupné poradie
 
37,95 €
 
37,95 €
 

 
 
Bloky na nože
Prečo používať blok na nože?
 
Nože ľudia používajú každý deň, sú to naši najlepší pomocníci pri varení a stolovaní. Ich skvelé služby si ani neuvedomuje, keď si pochutnávame na chutnom a krásne servírovanom jedle od profesionálnych kuchárov, alebo pripravených v súkromí svojich domovov. Skrátka všetci čo varíme, či už radi , ako profesionáli, alebo len príležitostne používame ich všetci. Alfou a omegou kuchynských nožov by mala byť určite ostrosť, ktorá zabezpečuje v prvom rade neznehodnocovanie vitamínov. Pri krájaní s tupým nožom, hlavne pri mäse dochádza k narušeniu štruktúry mäsa, čo je vidieť aj po samotnej tepelnej úprave. Tuposť nožov sa podieľa aj na častých poraneniach, kedy nôž skôr skĺzne nesprávnym smerom - práve pre svoju tuposť a môže vás porezať. 
Kuchyňa, v ktorej chýbajú správne ostré nože  je ako telo bez rúk. Práve preto sa musia aj správne skladovať. Jedinečným a určite aj najlepším riešením je nože skladovať v blokoch na nože, alebo na magnetických lištách či v stojanoch na nože.

Domov pre nože
Už samotný názov tejto kapitoly - bloky na nože, nám napovedá, kam patria nože, pokiaľ s nimi práve nepracujeme. Blok na nože je tým pravým domovom pre vaše nože. V bežnej domácnosti by mala mať kuchyňa základných päť, šesť nožov. Patrí sem univerzálny nôž, nôž na pečivo, na maslo /rozotierací/, na zeleninu, porciovací, filetovací nôž.
Bloky na nože spĺňajú práve tento klasický počet zasúvacích otvorov s jedným väčším na nožnice. Umiestňujú sa na kuchynské linky, kde tvoria pekný doplnok.

Magnetické lišty držia nože pomocou magnetov, kde sa jednoducho pricvaknú k lište. Lišty sa umiestňujú na stenu a svojimi čistými líniami sa hodia do moderných minimalistických kuchýň.

Správne vkladanie nožov.
 
Na ukladanie nože nie sú vhodné kuchynské zásuvky. Nože sa pri otváraní a zatváraní zásuvky o seba obtierajú, narážajú do seba a tým dochádza k otupeniu čepele. Bloky na nože tento problém riešia. Každý nôž ma svoj priestor, do ktorého sa vkladajú nože stále ostrím hore. Ak je to opačne, každým vložením a vyberaním sa nôž tupí. Ďalšia bonusová hodnota blokov na nože je ich praktickosť, nože máte stále poruke a citlivé čepele sú optimálne chránené. Pričom získavate aj zaujímavý doplnok kuchynskej linky.

 
Bloky na nože - peknybyt.sk
 
Výberom toho správneho bloku na nože urobíte radosť svojím nožom, ktoré sa vám odmenia dlhou životnosťou, ktorú oceníte pri príprave všakovakých dobrôt vo svojej kuchyni. Nezabúdajte - blok na nože je domovom pre najpotrebnejších pomocníkov vo vašej kuchyni.