Hrnce - Bytové doplnky | Pekny byt

 
 
 
 
Kvalitné hrnce

KÜCHENPROFI - výrobca s dlhoročnou tradíciou si uvedomuje, že nielen profesionálny kuchári chcú mať vo svojej kuchyni kvalitné hrnce, pekáče, strúhadlá, mlynčeky atď. Rozsiahla ponuka zahŕňa okrem štandardných pomôcok aj rôzne špeciálne výrobky do kuchyne.
 

 
 

Hrnce

Zoradiť produkty podľa: Zostupné poradie
 

Hrniec na pečenie Provence čierny 4,2l ø 24cm, Küchenprofi

Smaltovaný hrniec na pečenie a servírovanie s optimálnym rozložením tepla, energeticky úsporný, ergonomické rukoväte.
131,95 €
 

Hrniec na pečenie Provence čierny 5,3l ø 26cm, Küchenprofi

Smaltovaný hrniec na pečenie a servírovanie s optimálnym rozložením tepla, energeticky úsporný, ergonomické rukoväte.
149,95 €
 

Hrniec na pečenie 5,3l čierny ø 26cm, Küchenprofi

Hrniec s optimálnym rozložením tepla, energeticky úsporný, profesionálna kvalita z Francúzka.
241,95 €
 

Hrniec so sklenenou pokrievkou, čierny ø 28cm, Küchenprofi

Hrniec s optimálnym rozložením tepla, energeticky úsporný, profesionálna kvalita z Francúzka.
153,95 €
 

 
 
HRNCE

Hrniec a varenie patria k sebe

Kuchyňa by nemala byť iba pekná, pokiaľ sa v nej chystáte aj variť mala by byť aj účelová a vybavená kvalitnými kuchynským pomôckami, hlavne kvalitnými hrncami. Či ste začínajúca gazdinka, alebo varenie patrí k dennej činnosti u vás doma treba vedieť, že klasická domácnosť, kde sa nevarí len príležitostne by mala mať sadu niekoľkých hrncov. Dnešný trh ponúka veľké množstvo všakovakých hrncov a hlavne z rôznych materiálov. Hrniec treba vyberať podľa materiálu s prihliadaním na to, čo v ňom budete variť /zelenina, mäso, cestoviny, omáčky či sladké jedlá/ a na akom varnom povrchu ich budete používať. Indukčná varná doska potrebuje iný hrniec ako plynový sporák, či sklokeramická doska.

Vlastnosti hrncov podľa materiálu

Ak sa neviete rozhodnúť aký hrniec si vybrať pripravili sme pre vás prehľad, aby sme uľahčili vaše rozhodnutia. Veľké množstvo materiálov, ktoré sa používajú na výrobu hrncov možno vnáša zmätok pri rozhodovaní. Hlavný artikel, ktorý ovplyvní vaše rozhodnutie by mal byť kladený na aký varný povrch ich budete používať. Liatinové hrnce patria medzi veľmi ťažké ale odolné. Zabezpečujú rovnomernú úpravu jedla a držia dlhú dobu teplotu jedla. Sú vhodné na všetky varné povrchy. Smaltované hrnce patria medzi klasiku, ale veľmi dobrú. Hodia sa na všetky varné povrchy, majú nevýhodu vo svojej krehkosti. Údržba je zasa ľahká. Nerezové hrnce sú veľmi odolné, svoj pekný vzhľad si udržia roky, nie sú však najlepšími vodičmi tepla. Použitie na všetky varné povrchy. Keramické hrnce sa radia taktiež ku klasike, ktorá bola možno trocha zabudnutá, ale pomaly sa vracia do našich kuchýň. Keramika sa vyznačuje tým, že sa v nej jedlo nepripaľuje. Jej údržba je vynikajúca. Nepoužívať na indukčné platne. Varné sklo sa používa na výrobu nie hrncov, ale skôr mís, ktoré zväčša slúžia na pečenie v rúre. Sklo nikdy nenapáchne, čiže nebude v sebe držať pachy z jedál pripravovaných predtým. Jedlo sa v ňom ľahko pripáli a aj údržba je náročnejšia. Krehký materiál, ľahko rozbitný. Medzi veľmi kvalitný materiál na výrobu hrncov patrí titán. Titánové hrnce patria medzi zdravú alternatívu, ktorá pri varení udržiava v pokrme veľa vitamínov.

Základné typy hrncov

Každá kuchyňa by mala mať základnú sadu hrncov, ktorá obsahuje hrniec na polievky, na mäsité jedlá, bezmäsité jedla - omáčky, zeleninu, hrniec na cestoviny, kastrólik a panvicu. Ideálne je, ak si kupujete nové hrnce, vybrať si sadu kde hrniec zapadá do hrnca a to vám šetrí priestor v kuchynskej linke. Určite si vyberajte sady, ktoré majú ku každému hrncu aj pokrievku. Je veľmi dôležitá pri varení, šetrí nie len váš čas ale aj energie. 

Hrniec patrí do kuchyne

Zdravé stravovanie nespočíva iba v nákupoch z bio obchodov, ale aj v šetrnej príprave jedla, ktorá by mala byť základom pri zdravom životnom štýle. Pokiaľ sa jedlo pripravuje nesprávne a hlavne v nekvalitných hrncoch je pre náš organizmus viac škodlivé ako prospešné a spôsobuje nám chronické ochorenia. Kvalitné hrnce sú v súčastnosti na našom trhu dostupné a prípravou jedla v takých hrncoch je zdravá. Pripravované pokrmy sú veľmi chutné s prirodzenou vôňou a plné vitamínov a minerálov bez zbytočných kalórii a škodlivín.

Hrniec od nás pre vás

Ak ste si prečítali náš článok o hrncoch, výber hrncov pre vás určite nebude obzvlášť náročný. V našej ponuke nájdete hrnce rôznych veľkostí, ktoré sú vyrábané z vysokokvalitných materiálov od poprednej značky Küchenprofi, založenej v roku 1923, ktorá patrí k najproduktívnejšej spoločnosť kuchynských potrieb, ktorá ponúka veľmi rozsiahlu škálu kvalitných produktov do kuchýň od potrebných maličkostí až po nepostrádateľných pomocníkov pri varení či pečení. Küchenprofi v sebe spája najmodernejšiu technológiu s moderným dizajnom a vysokokvalitným materiálom. Hrnce v našej ponuke majú punc originálneho, moderného a hlavne odolného náradia a pomôcok pre vaše kuchyne.