Pekáče - Bytové doplnky | Pekny byt

 
 
 
 
PEKÁČE

Kvalitný pekáč je základným vybavením modernej kuchyne. Pekáče sú vyrábané z rôznych materiálov s pokrievkami, mriežkami. Slúžia na prípravu pokrmov vo Vašej kuchyni.

 
 

Pekáče

Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 
Pekáče

Patria medzi základné kuchynské riady
 

Ku každej domácnosti patrí aj miestnosť, ktorú nazývame kuchyňa. Je to miestnosť v ktorej sa hádam aj najviac zdržiavame. Hneď ráno pri raňajkách alebo aspoň rýchlej kávičke pred odchodom do práce. Obedy asi skôr trávime v práci či škole, ale zato večer ožíva táto miestnosť našou prítomnosťou. Či patríte k milovníkom varenia, alebo ste len občasní kuchtíci potrebujete mať v kuchyni základný riad, ktorý by mal byť kvalitný a uľahčoval vám práci pri varení. Medzi základ v kuchyni zaručene patrí pekáč, v  ktorom si viete pripraviť rôzne rýchle, nenáročné a zdravé jedlá. Pekáče viete využiť na prípravu zapekaných cestovín, zeleniny ako aj na dusenie mäsa, pečené pochúťky či už slané alebo sladké, ryžové špeciality.  Dá sa myslím povedať, že kvalitné pekáče s vašou pomocou pripravia všetky možné lahôdky.
 

Aký pekáč potrebujete

Ak vám chýba tento skvelý pomocník v kuchyni a chystáte sa na nákup poradíme ako si vyberať pekáč. Základný parameter pri kúpe pekáča by mal byť materiál z akého je vyrobený a akú má vnútornú povrchovú úpravu, aby zabezpečoval rovnomerné rozvádzanie tepla. Netreba zanedbať ani veľkosť  - respektíve tvar. Pekáč by mal mať veľkosť podľa toho, koľko porcií v ňom budete pripravovať. Ak nie je dostatočne vyplnený pripravovanými surovina môže dochádzať po okrajoch k pripečeniu pokrmu. Tvar je najvhodnejšie vyberať zasa podľa tvaru pripravovanej suroviny. Na hydinu sú najvhodnejšie oválne pekáče a na zapekané jedlá obdĺžnikové či štvorcové. Na sladké maškrty si vyberajte okrúhly pekáč, ktorý sa vám odmení pri servírovaní, keď budete krájať krásne trojuholníky, ktoré prizdobíte podľa svojej fantázie. Na záver možno maličkosť avšak dôležitá, pekáč vám musí dobre padnúť do ruky, aby sa vám s ním pohodlne manipulovalo a na záver po skvelom jedla treba umývať riad, pekáče by mali mať aj jednoduchú údržbu, nie každý totiž môžte použiť do umývačky riadu.
 

Z akých materiálov sa vyrábajú?

Pekáče sa vyrábajú z viacerých materiálov. Medzi najpoužívanejší materiál patrí nerez, liatina, smalt a keramika. Modernizácia napreduje aj týmto smerom a aj materiály ako porcelán, sklo, titan či silikón a mramor nie sú výnimočnými pri výrobe pekáčov.
Nerezové pekáče - patria medzi veľmi obľúbené. Sú pevné, veľmi vysoká životnosť a ľahká a rýchla údržba.
Liatinový pekáč - ich prednosťou okrem odolnosti je, že majú rovnomerné nahrievanie a dlho udržiavajú pripravené jedlo teplé. Nemôžu sa používať na indukčné varné dosky.
Smaltované pekáče sa radia k kuchynskému riadu, ktorý vydrží niekoľko desiatok rokov. Majú vynikajúcu tepelnú vodivosť a môžte ich používať aj na indukčné varné dosky.
Sklenený pekáč patria medzi obľúbené vďaka ľahkej údržbe, širokému využitiu na pečenie, zapekanie ale aj na servírovanie či skladovanie pripravených pokrmov. Sú vhodné ako do umývačky riadu aj do mikrovlnnej rúry.
Silikónové pekáče sa vyznačujú nelepivým povrchom, skladnosťou a ľahkou manipuláciou. Údržba je veľmi jednoduchá, keďže sa nepoužíva žiaden tuk, stačí opláchnuť vodou.
Keramické a porcelánové pekáče udržiavajú jedlo dlho teplé, ale ich zahrievanie trvá trocha dlhšie. Veľmi ľahko sa udržiavajú aj keď ostane niečo pripálené. Ich nevýhodou je krehkosť.

 

Pečenie v pekáči do peknybyt.sk bude potešením
 

V našej ponuke nájdete pekáč od značky Küchenprofi, ktorá vznikla v roku 1923. Majiteľ spoločnosti je vnuk zakladateľa Arthura Schmitza. Rokmi fungovania pod tou istou značkou sa vypracovala na najproduktívnejšiu spoločnosť kuchynských potrieb, ktorá ponúka veľmi rozsiahlu škálu kvalitných produktov do kuchýň od potrebných maličkostí až po nepostrádateľných pomocníkov pri varení či pečení. V spoločnosti Küchenprofi sa snúbia najnovšie technológie s renomovanými dizajnérmi a vysokokvalitným materiálom.
Produkty Küchenprofi majú pečať originálneho, moderného a hlavne odolného náradia pre kuchyne.