Popisné čísla - Bytové doplnky | Pekny byt

 
 
 
 
POPISNÉ ČÍSLA

Popisné čísla sú ako mená ľudí. Každý dom, budova má svoje číslo, aby sme ju vedeli nájsť a poštovú schránku, kde si nás nájde zasa naša pošta. Týto neodmysliteľní pomocníci sú z nerezovej ocele, čistých línii značky Blomus. Ich veľkosť je navrhnutá tak, že budú krásne vidieť aj z väčších vzdialenosti. Do interiéru oceníte zasa piktogramy, ktoré nám prezradia, čo sa skrýva za dverami. 

 

 
 

Popisné čísla, piktogramy, poštové schránky

Zoradiť produkty podľa: Zostupné poradie
 

Tabuľka " muži " nerez SIGNO 0,8x0,8x0,03 cm strieborná, Blomus

Tabuľka " muži " z nerezovej ocele SIGNO 0,8 x 0,8 x 0,03 cm v matnej striebornej farbe, Blomus
8,42 €
 

Tabuľka " ženy " nerez SIGNO 0,80x0,80x0,03 cm strieborná, Blomus

Tabuľka " ženy " nerezovej ocele SIGNO 0,80 x 0,80 x 0,03 cm v matnej striebornej farbe, Blomus
8,42 €
 

Domové číslo "5" nerez SIGNO 15x0,08 cm strieborná, Blomus

Domové číslo "5" z nerezovej ocele SIGNO 15 x 0,08 cm v matnej striebornej, Blomus
32,12 €
 

Domové číslo "8" nerez SIGNO 15x0,08 cm strieborná, Blomus

Domové číslo "8" z nerezovej ocele SIGNO 15 x 0,08 cm v matnej striebornej farbe, Blomus
32,12 €
 

Domové číslo "0" nerez SIGNO 15x0,08 cm strieborná, Blomus

Domové číslo "0" z nerezovej ocele SIGNO 15 x 0,08 cm v matnej striebornej farbe, Blomus
32,12 €
 

 
 

Neodmysliteľná súčasť adries.
 
Nenápadné svojou veľkosťou, avšak ich prítomnosť a obsah je rozhodujúci. Áno, reč je o popisných číslach, ktoré si často ani neuvedomujeme. Číslovanie domov zaviedla Mária Terézia v roku 1770. Slúžia na označovanie budov - jednoznačnú identifikáciu.
Popisné číslo je unikátne číslo je to meno každej budovy, každého domu a vďaka svojmu zreteľnému tvaru a správnej veľkosti popisných čísel nájdete stále to, čo hľadáte, poštár doručí váš list, či záchranári pri rýchlom zásahu bez blúdenia a straty času budú včas na danej adrese.

 
História popisných čísel
 

Píše sa rok 1770, obdobie vlády Márie Terézie, ktorá ako prvá uzákoňuje číslovanie domov, ktoré zabezpečuje pomocou svojich vojsk a kriedy.
Prideľovanie popisného čísla, v tom čase písaného kriedou na vráta, alebo dvere, začínalo od najdôležitejších verejných budov ako boli fary, pánske sídla a najbohatšie usadlosti.
V obciach začínali popisné čísla od prvého domu po pravej strane a po opačnej strane sa vracalo.

V mestá boli budovy niekoľkokrát prečíslované, v obciach sa zachovali väčšinou dodnes popisné čísla zavedené Máriou Teréziou.

 
Mená budov prezrádzané popisnými číslami
 
Každý človek, každá vec má svoje meno, pomenovanie. To isté platí aj pri budovách, domoch ale aj chatách či letných príbytkoch. Menom budovy je jeho popisné číslo, ktoré je rozhodujúce ak hľadáme dáku adresu, predsa nestačí ulica, aj keď je veľmi dôležitá práve popisné číslo nás privedie k hľadanému konkrétnemu cieľu. Číslo popisné je dôležité aj z vizuálneho hľadiska, veď predsa čo prvé hľadáme na budove či dome je to číslo. Dnešný trh je už v širokej miere zastúpený týmito nenápadnými ale rozhodujúcimi doplnkami domov.

 
Hra s popisnými číslami
 
Tak ako si skrášľujeme interiér, hľadáme najzaujímavejšie kúsky, aby to u nás doma vyzeralo očarujúcu, tak isto sa dá pohrať aj so správnym výberom popisného čísla. Tvorí na budove prvok, ktorý určite nikto neprehliadne, veď podľa tohto mena nás hľadá veľa ľudí, ktorí nám prinášajú správy, naše návštevy, ale aj prichádza pomoc v podobe lekára, keď sme chorí.
Ich umiestnenie, ako aj výzor je veľmi dôležitý, to sme si už povedali, nemali by byť príliš malé, ale ani zbytočne veľké. Veľkosť by mala byť prispôsobená tak, aby tvorili zaujímavú súčasť budovy a nestrácali svoju informačnú funkciu. Materiál je ďalšia dôležitá vec pri výbere. Medzi veľmi vhodný materiál patrí keramika a kov. Kovové popisné čísla by mali byť z vysokokvalitných materiálov, kde určite patrí nerezová oceľ. Pokiaľ by ste sa dali zlákať lacnými variantami, môže dochádzať pri daždivom počasí ku korózii kovu a následnému zašpineniu fasády.

 
Dizajn Blomus - krása v minimalizme
 
Značka Blomus má všetky svoje produkty navrhované poprednými návrhármi a nezabudla ani na popisné čísla, ktoré sú vyrábané z nerezovej ocele, primeranej veľkosti, ktorá je viditeľná aj z väčšej vzdialenosti v matnom prevedení.
Peknybyt.sk vám ponúka základnú radu čísel od 0 - 9, z ktorých si viete vyskladať práve to vaše popisné číslo. Čísla sú dodávané vrátane montážneho materiálu a s vŕtacou šablónou.